mls24.pl

PAGE_SLOGAN1

PAGE_SLOGAN2

PolishEnglish
Pokój dziecka według feng shui
x

www.dom.plOdpowiedni rozwój dziecka w dużej mierze zależy od posiadania własnego pokoju i tego w jaki sposób go urządzisz. Pomieszczenie przyjazne dziecku powinno być odpowiednio duże.

 

 

Oprócz miejsca do spania i nauki trzeba zapewnić dziecku miejsce do zabawy. Należy pamiętać, że ważny jest też przepływ energii, a nagromadzone rzeczy w jednym miejscu często ją blokują.

Nie należy urządzać pokoju dziecka raz na zawsze. Powinien on zmieniać się zgodnie z kolejnymi fazami rozwoju naszej pociechy.

Jakie kolory pokoju dla jakiego dziecka?

Gdy dziecko wyrośnie z wieku niemowlęcego, warto wziąć pod uwagę jego temperament.

Tu ważną rolę grają kolory. Spokojnemu dziecku służyć będą kolory żywe, soczyste. Natomiast dziecko nadaktywne można tonować malując ściany i meble na spokojne, chłodne barwy. Także kolor bieli może uspokajać lub pobudzać. Unikajmy zatem wielkich wzorów i zbyt agresywnych kolorów np.czerwieni pokojedzieciece.blox.plczy oranżu, by dziecko mogło wyciszyć się przed snem.

Łóżko postaw w najzaciszniejszej części pomieszczenia, w miarę możliwości jak najdalej od okna i drzwi. Unikaj usytuowania łóżka między oknem a drzwiami, bo takie położenie może prowadzić do zaburzeń snu spowodowanego przeciągiem energetycznym. Remedium może być przegroda w postaci parawanu, regału lub choćby zasłony, które zahamują strumień energii.
Dziecko w wieku szkolnym potrzebuje
biurka. Ustaw je tak, by dziecko miało ścianę za plecami. To będzie sprzyjać koncentracji. Nie zapomnij o obrazach czy zdjęciach łagodnie inspirujących.