mls24.pl

PAGE_SLOGAN1

PAGE_SLOGAN2

PolishEnglish
Domowa biblioteka-domowy azyl
x

designordesign.wordpressBiblioteka to nie tylko miejsce do pracy, ale także, oaza spokoju, ciszy i miejsce do wypoczynku. Są oryginalnym wnętrzem w każdym domu. Współczesne biblioteki w niczym nie przypominają dawnych, zakurzonych miejsc. Obecnie, urządzane są na poddaszu, w suficie, w formie koła, leżanki bądź huśtawki.


Książki na piętrze lub na poddaszu

Jeśli mamy pokaźny księgozbiór, idealnym rozwiązaniem będzie urządzenie biblioteki na piętrze. Najlepiej prezentuje się ona w domach, loftach bądź w mieszkaniach o dwóch kondygnacjach. Dla posiadaczy skromniejszej kolekcji książek, idealna będzie biblioteka na poddaszu. Zajmuje mało miejsca i efektownie wygląda. Można również wykorzystać ściankę działową, która odgrodzi książki od reszty pomieszczeń. Dla tradycjonalistów wystarczy typowo drewniana biblioteka, w otoczeniu bibelotów, starych obrazów i misternie zdobionych dodatków. Wyjątkowy nastrój podkreślą stare kinkiety, kominek i blask świec.

W przedpokoju lub w korytarzu, także można urządzić biblioteczkę. Wystarczy kilka półek i wygodne krzesło, aby miejsce nabrało iście czytelniczego charakteru. Dobrym pomysłem na wykorzystanie przestrzeni jest regał wokół futryny, który wygląda niezwykle oryginalnie.

 

Biblioteka na kole i w suficie

 

Nowoczesne biblioteki są kolorowe i niezwykle dizagnerskie. Urządzane w formie koła, leżanki bądź w suficie, stanowią oryginalny dodatek każdego www.wykop.plwnętrza. Ciekawym pomysłem jest połączenie biblioteki z jadalnią lub biblioteka z płyt gipsowo-kartonowych. Jeśli mamy mało miejsca, idealnym rozwiązaniem będą regały ustawione, aż po sam sufit. Wnętrze nabierze subtelnego i ciepłego charakteru. Dla marzycieli, sprawdzi się biblioteka z „widokiem”. Po jednej i drugiej stronie będą zamontowane półki, a po środku, okno. Urządzając swoja własną biblioteczkę warto pamiętać, że książki nie muszą być prosto ułożone. Mogą być lekko przechylone na prawą bądź lewą stronę, leżeć poziomo lub w zupełnym nieładzie. Oryginalnie wygląda również, pomieszanie dwóch stylów: starego i nowoczesnego. Drewniane, stylowe meble i plastikowe regały, wyglądają ciekawie i interesująco. W nowoczesnych wnętrzach, półki na książki można pomalować na bardziej intensywne kolory, które dodatkowo, podkreślą wyjątkowość naszego wnętrza.

Biblioteki domowe mogą być duże, małe, bardziej okazałe lub mniej. Dizagnerskie bądź starodawne zawsze stanowią, ciekawy element wystroju mieszkania. Sprawiają, że chętnie sięgamy po naszą ulubioną lekturę, płytę lub film.