mls24.pl

PAGE_SLOGAN1

PAGE_SLOGAN2

PolishEnglish
Mieszkanie z luksferami
x

Luksfery to inaczej szklane pustaki, które coraz częściej zdobią mieszkania. Są oryginalnym dodatkiem i potrafią ożywić niejedno wnętrze. Rozświetlają ciemne pomieszczenia, powiększają optycznie małe pokoje, a przy tym, są doskonałą izolacją termiczną i akustyczną.


 

Szklane wnętrza

Luksfery doskonale wyglądają w salonie. Mogą stanowić ściankę działową lub być tylko elementem dekoracji. Jest to idealne rozwiązanie dla oddzielenia jadalni i salonu lub jednego piętra od drugiego. Szklane pustaki rozpraszają światło, subtelnie powiększając małe i ciemne pomieszczenia. Specjalne systemy mocowania, umożliwiają zastosowanie luksferów w podłogach i stropach. Jako materiał, idealnie sprawdzają się przy ścianach o nieregularnych kształtach.www.jakwdomu.blogspot.com Obecnie na rynku jest bardzo duży wybór szklanych pustaków. Są bezbarwne, barwione w masie bądź powierzchniowo, ze szkła przezroczystego, mrożonego, matowego jednostronnie i dwustronnie. Mają różne kształty i wzory, od gładkich, w kratkę, falę, kostkę, aż po bąbelki.  Mogą być narożne, stropowe, łukowe i podłogowe. W kuchni tworzą niepowtarzalną atmosferę, a w łazience, wyglądają schludnie i elegancko. Często są imitacją kabiny prysznicowej bądź wanny.

 

 

Jeden produkt, wiele zastosowań

www.forum.budujemydom.plLuksfery idealnie sprawdzają się na klatkach schodowych. Są odporne na wilgoć, tłumią hałas i nie trzeba ich dodatkowo doświetlać. Szklane szkiełka mogą być wykorzystywane jako materiał do produkcji drzwi, szaf przesuwnych, balustrad bądź ścianek działowych. Luksfery  chronią przed zabrudzeniami i są odporne na wilgoć. Na rynku dostępne jest już szkło klejone warstwowo oraz szkło samoczyszczące. Pierwsze z nich, znakomicie izoluje dźwięki, jest odporne na stłuczenia i  zimno. Drugie, świetnie sprawdza się w dużych pomieszczeniach. Tańszym wariantem luksferów jest tzw. pleksiglas. Jest to sztuczne tworzywo, odporne na promienie UV. Jedyną wadą jest mała odporność na rysowanie. Mimo tego,  tańsze pleksi prezentuje się równie ciekawie, co drogie i luksusowe luksfery.